Piotr Borlik urodził się 26 lipca 1986r. w Bydgoszczy. Po uzyskaniu tytułu inżyniera na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym rozpoczął pracę w położonej niedaleko Torunia fabryce firmy Sharp. To właśnie tam podczas ciągnących się w nieskończoność wieczornych zmian napisał pierwsze opublikowane opowiadania.
Dalsze życie zawodowe doprowadziło go do objęcia stanowiska trenera specjalizującego się w optymalizacji procesów produkcyjnych. Nieustanne podróże po całej Polsce umożliwiły mu rozwijanie literackich pasji, efektem czego było m.in. opowiadanie „Matko moja!”, które uzyskało tytuł opowiadania miesiąca w czasopiśmie Chimera. To otworzyło drogę do wielu kolejnych publikacji.
Spędził kilka lat w Hiszpanii. Południowy klimat Marbelli, w której mieszkał, a przede wszystkim codzienna porcja słońca motywowała go do tworzenia kolejnych opowiadań i debiutanckiej powieści, wydanej już po powrocie do Polski.
Najczęściej można spotkać go zaczytanego w powieściach grozy, choć jak sam wspomina, ceni każdy rodzaj literatury, zwracając szczególną uwagę na polskich autorów.
Prywatnie jest mistrzem Holandii oraz zajął trzecie miejsce w otwartych mistrzostwach Czech w grach logicznych.
na strone2

Facebook